A CeraVe az arc- és bőrápolás területén már több mint 10 éve az USA egyik vezető márkája. Bőrgyógyászokkal együttműködve olyan kozmetikai készítmények kifejlesztésén dolgoznak, melyek segítik a bőrgát feltöltését, megújulását és optimalizálását.
A CeraVe kozmetikumok sikere 3 természetes ceramid komplexet tartalmazó egyedülálló összetételükben rejlik. A ceramidok olyan lipidek, melyek természetesen jelen vannak a bőrben, megújítják a bőrgátat és hosszantartó hidratálást biztosítanak. Azonban a száraz és érzékeny bőrből gyakran hiányoznak a ceramidok, ezért pótolni kell azokat. A CeraVe kozmetikumokban lévő ceramidok a forradalmi MVE® technológiának köszönhetően fokozatosan szabadulnak fel, így egész nap folyamán biztosítják a készítmények hatékonyságát.
Valamennyi CeraVe termék rendkívül kímélő, nem komedogén, parfümmentes, ráadásul egyszerű összetételű. A ceramiden kívül a CeraVe kozmetikumok egyéb aktív összetevőket, így hialuronsavat, glicerint vagy koleszterint is tartalmaznak. Kényeztesse az arcbőrét például tisztító emulzióval, CeraVe hidratáló krémmel vagy CeraVe hidratáló tejjel és ismerje meg a különbséget!
A ráncok mellett jelentkező egyik leggyakoribb bőröregedéssel kapcsolatos probléma az arcon, dekoltázson és a kézfejeken kialakuló, „öregségi foltok" néven ismert hiperpigmentáció. Többféle pigmentfolt létezik. Lássuk mitől keletkeznek és mit tehetünk ellenük.
A napfény, a bőr természetes öregedése és a genetikai tényezők a fő felelősök bőr pigmentháztartásának alakulásáért.
A
csökkenő pigment termelés és a bőrben való eloszlás is fontos hatással
bírnak. Ha a melanin nevű, a bőr alaptónusáért felelős pigment nem
oszlik el egyenletesen akkor az epidermisz felső rétegében gyűlik össze.
Ennek következtében egyenetlenné válik a bőr tónusa, májfoltok és sötét
pigmentfoltok alakulnak ki.
30 éves kor után már sok nő bőrén mutatkoznak az egyenetlen pigmentációra utaló első jelek (leggyakrabban sötét pigmentfoltokként). Ezekről legtöbbször a szabadtéri UVA sugárzás tehet. A foltok a bőrben kezdődő változások, az öregedés indikátorai.
A pigmentfoltok kialakulásában szerepet játszó második leggyakoribb tényező a hormonális egyensúly felborulása. A probléma felléphet bizonyos gyógyszerek (pl. hormonális fogamzásgátló tabletták) hatására, vagy akár a terhesség alatti túlzott napozás miatt is.
A bőr gyulladása vagy kisebesedése által okozott hiperpigmentáció életkortól független, ezért ebben az esetben nem „öregségi foltokról" beszélünk. Ebbe a kategóriába tartoznak pl. az akné után megmaradó sötétebb foltok. A begyulladt bőr körül felszabaduló melanin lapos, nem kitüremkedő rózsaszín, vörös vagy barnás foltokat hagy. Az UV sugárzás nem kiváltó ok, de súlyosbítja a már meglévő problémát.
Ha megszabadult a sötétebb foltoktól és visszanyerte egyenletes bőrfelszínének ragyogó tónusát, akkor még hátravan egy nagyon fontos lépés. A mindennapi megelőző hatású bőrápoló rutin beiktatása.
A
napsugarak a fő felelősök a legtöbb sötétebb folt kialakulásáért és a
bőr állapotának romlásáért is. A bőrgyógyászok ezért hangsúlyozzák az UV
sugárzás elleni mindennapos védelem fontosságát. Amennyiben bőre
hajlamos a hiperpigmentációra, szeretné megelőzni a pigmentfoltok
kialakulását és sötétedését, használjon minden reggel UV filterrel
rendelkező nappali krémet minél magasabb UVA és UVB faktorral akkor is,
ha nem tervez intenzív napozást! Keresse a magas SPF-fel rendelkező vagy
napvédelemre fejlesztett speciális krémeket.
Használja ki az intenzíven gondoskodó aktív hatóanyagok magas koncentrációját a korrektív bőrápolásban, és szabaduljon meg a hiperpigmentáció következtében keletkezett foltoktól az egységes bőrfelszínért.
Ne feledkezzen meg a mindennapos gondoskodásról megfelelő nappali és éjszakai arckrém használatával!
Ezen
kívül mindig jó ötlet dermatológushoz fordulni pontos diagnózisért,
tanácsadásért, kihasználva az invazívabb gyógyító megoldásokat is, mint
pl. a lézeres pigmentfolt eltávolítást, intenzív hámlasztást, vagy a
krioterápiás kezelést.